Yeni Doğan Bebek Alışverişi

Yeni doğan bebek alışverişi

9 ay 10 gün boyunca bebeğinizi beklemenin heyecanı kadar, giyeceği elbiseler ve ihtiyacı olan şeyleri almanın da heyecanı güzel ve tarifsizdir. Bebek ürünlerinin satıldığı dükkânlar ile çeşitli alışveriş sitelerinin yeni doğan bölümünde bu ürünlerin tamamına ulaşabilirsiniz. Biberonu, emziği, hastane çıkışı, yatağı, puseti derken sürekli olarak bir ihtiyaç listesini tamamlama ve eksikleri tespit etme telaşı içinde olursunuz. Arkadaşlarınızın her biri bir şeyler söyler “ şunu da al, bunu sakın unutma “ şeklinde. Bebeğe yapacağınız en önemli şey ve listenin en başında olan şey muhakkak ki elbiseleridir. İçinde bulunduğunuz mevsim, bebeğinizin cinsiyeti ve bütçeniz size yön veren kriterlerdir.

Hangi elbiseleri almalıyım

Yeni doğan bebek alışverişi listenizin başına en çok kullandığı elbisesi olan, çıt çıtlı zıbını koymalısınız. Bebeğinizi sıcak tutması ve bezinin düzgün durması için çok önemlidir. Bir diğer ihtiyaç, hastane çıkış setleridir. Doğumundan evinize gidene kadar ki sürede bu elbise kullanılmaktadır. Tekli alt ve üst elbiseler üzerinin kirlenmesi ve kusması durumunda kurtarıcınız olacaktır. Bebekler en çok ayaklarından üşürler bu nedenle çorap ve patik olmazsa olmazınızdır. Battaniye üstünün örtülmesi ve taşıma esnasında güvenlik sağlaması nedeni ile sıkça tercih edilir. Mevsime göre 6-7 tane battaniye almasınız. Ama tabi hediye gelecek elbiseleri de hesaba katmalısınız. Penye şapka, eldiven, mendil almanız gerekmektedir.

Diğer ihtiyaçlar nelerdir

Bebek bakım ve temizlik ürünleri, banyo ürünleri, emme ve beslenme ihtiyaçları, elektronik cihazlar, seyahat gereçleri bebek alışverişi sepetinizin diğer ihtiyaçlarıdır. Bu anlamda en çok ihtiyaç duyulan ürünler:

Yalancı emzik ve kutusu, tırnak makası, tarak, fırça, termometre, burun açıcı, ıslak mendil, banyo küveti, süngeri, bebek şampuanı, bornozu, bakım yatağı, banyo termometresi, biberon, mama sandalyesi, kaşığı, ek gıdalar, bebek yatağı, yorgan ve minderi, cibinlik, bebek telsizi, termos, oda nemlendirici, puset, ana kucağı, pişik kremleri cilt nemlendirici krem, kepek şampuanı, pudra, havlu, emzirme sütyeni, süt saklama poşeti her halükarda olması gerekenler arasındadır ve bu liste ihtiyaç çeşitliliğine göre sürüp gitmektedir.

yeni doğan bebek alışverişi

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Navigate
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com