Ultrasonda Yanlış Cinsiyet Tespiti

Ultrasonda Yanlış Cinsiyet Tespiti

Ultrasonda Yanlış Cinsiyet Tespiti | Anne ve baba adaylarının en çok merak ettiği sorulardan birisi bebeğin cinsiyetinin ne olacağıdır. Günümüzde cinsiyet tespiti için teknoloji ilerlese de bebekten kaynaklanan bazı durumlarda yanlış cinsiyet tespiti yapılabilmektedir. 16. haftadan sonra yapılan cinsiyet tespiti genel olarak ultrason ile bakılmaktadır. Cinsiyet belirlenirken de bebeğin genital organlarına bakılarak karar verilir. Fakat bebek bazı durumlarda genital bölgesini saklar ve cinsiyet tespitinde hatalar meydana gelebilir. Bunun için bebeğin pozisyonu cinsiyet tespitine uygun olmalı, anne ve baba adayları yanlış yönlendirilmemeye çalışılmalıdır. Eğer bebek pozisyonunu değiştirmiyorsa en son kararı doktorunuz tahmini olarak verecektir. Bu da doktorunuzun takdirine kalmış bir durumdur.

Gebelikte Bebeğin Cinsiyeti

Gebelikte cinsiyet tespiti her ne kadar 16. haftadan sonra yapılsa da anne adayları bazı geleneksel yöntemlerle de cinsiyet tespitinde bulunmaya çalışabiliyorlar. Bunlardan bazıları anne adayında ilk aylarda bulantı oluyorsa kız bebek, eğer olmuyorsa erkek bebek olacağı anlamına gelir. Ya da tuzlu yiyorsa erkek, tatlı yiyorsa kız bebeği olacağı anlamına gelmektedir gibi yorumlar yapılmaktadır. Tabi bunlar geleneksel yöntemler olup kesinliği olmayan tahminlerdir. En kesin kararı yine ultrason ve doktorunuz verecektir. Bazı durumlarda her ne kadar ultrason şaşırtsa da o bebeğin genital bölgesini göstermemesinden kaynaklanır. Gerekirse belli aralıklarla tekrar ultrasona girilerek bebeğin cinsiyeti öğrenilmelidir.

Ultrasonda Yanlış Cinsiyet Tespiti

Gebelikte Cinsiyet Karmaşası

Her ne kadar teknoloji çağında yaşasak da bazı durumlarda istediğimiz şeyleri öğrenmek zor olabiliyor. Bunlardan birisi de bebek cinsiyetidir. Dışardan görünüldüğünde basit gibi görülse de bebeğin inatçılığından dolayı cinsiyet saklanabilir. Bu sebeplerden dolayı da günümüzde yanlış cinsiyet tespiti bir hayli fazladır. Bunun için alınması gereken önlemlerden en önemlisi annenin stres ve yorgunluktan uzak durmasıdır. Normal şartlarda ultrasonla rahatça bakılabilen cinsiyet bebeğin genital organını göstermemesinden dolayı uzayabilmektedir. Böyle olunca anne ve baba adayları daha çok heyecana kapılmaktadır. Eğer bütün bekleyişlere rağmen cinsiyet tespiti yapılamıyorsa karar doktorun takdirine bırakılır. Başka türlü bebeğin cinsiyetinin öğrenilmesi ya da bebeğin genital bölgesinin çevrilmesi mümkün değildir. Yanlış cinsiyetlerinin çoğu da bundan kaynaklanmaktadır.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Navigate
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com