Hızlı Hamile Kalma Yolları

Hamile kalmak istiyorsunuz; ancak en hızlı şekilde nasıl hamile kalınacağını merak mı ediyorsunuz? O halde bu makalemiz tam size göre. Hızlı hamile kalmak için bu ipuçlarını mutlaka deneyin.

Hamile Kalabilmek İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hızlı bir şekilde hamile kalmak istiyorsanız, ilk olarak sağlığınıza dikkat etmeniz gerekmektedir. Hamilelik şansınızı arttırmak için uygulamanız gereken diğer adımlar ise şunlardır:

Doktorunuzdan Bilgi Alın

Hamile kalmaya çalışmadan önce hamilelik için uygun olup olmadığınız doktorunuz tarafından incelenmelidir. Gebelik öncesi sağlık kontrolü adı verilen bu kontroller anne adayının vücudunun hamileliğe hazır olup olmadığı hakkında en net bilgileri verecektir. Hormonal ve psikolojik durum bu konularda önem arz eder.

Sağlığınıza Dikkat Edin

Eğer sağlıklı ve hızlı bir gebelik istiyorsanız herhangi bir zararlı alışkanlıktan kendinizi soyutlamanız gerekmektedir. Sigara, alkol ve uyuşturucu gibi zararlı ürünler hem sizin sağlığınız için hem bebeğinizin sağlığı için riskler oluştururken, gebelik için de büyük bir engeldir. Ayrıca bu tip zararlı maddelerin cinselliğe negatif etkisi olduğu bilinmektedir.

Hamile kalmadan önce ve hamileliğin ilk haftasında Folik Asit kullanılması da hızlı hamile kalmak için yararlıdır.

Sağlıklı ve hızlı hamilelik için;

* Tütün, alkol ve uyuşturucu gibi zararlı maddelerden kaçınılmalı,
* Kilonuza dikkat etmeli,
* Yeterli ve dengeli beslenilmeli,
* Çinko, folik asit, C vitamini vb. ek gıda takviyeleri alınmalıdır.

Yumurtlama Zamanını Tespit Edin

Hamilelik için ilk şart elbette yumurta ile spermlerin buluşmasıdır. Kadınlarda yumurtlama dönemi belirli periyotlarla olur ve hamilelik için bu yumurtlama dönemleri çok önemlidir.

Yumurtlama dönemi takip edilerek bu günlerde daha fazla seks yapmak hamile kalma hızınızı arttırabilir.

Daha Çok Seks Yapın

Yumurtlama dönemi ve hemen sonrasındaki 1-2 hafta boyunca düzenli cinsel birliktelik hamilelik şansınızı artıracaktır. Sizin ve partnerinizin bu dönemlerde birleşmesi, yumurta ve spermin sağlıklı olması önem arz ediyor.

Hamile kalmak, milli piyango gibidir. Elinizde ne kadar çok bilet varsa yani ne kadar fazla seks yaparsanız hamile kalma şansınız o kadar artar.

Ne Zaman Yardım Alınmalıdır?

Hamile kalmak için aceleci davranıyor olabilirsiniz. Eğer 35 yaş ve altı iseniz ve partnerinizle 1 yıl boyunca çocuk sahibi olmayı denemiş ama başaramamışsanız doktorunuzdan bilgi ve yardım talep edebilirsiniz.

Ancak henüz bir kaç ay önce hamile kalmayı aklınıza koyduysanız daha yolun başında olduğunuzu söylemek yanlış olmaz. Zaten her adımda doktorla bilgi paylaşımı şeklinde ilerlenirse sağlıklı bir hamilelik dönemi geçirilebilir.

Bu içerik tıp ve sağlık ile ilişkilidir. Sadece bilgi amaçlı olarak hazırlanmıştır. Bireysel bir tıbbi tavsiye olarak görülmemelidir. Bu sitedeki hiçbir içerik, profesyonel bir hekim tarafından verilen tıbbi tavsiyelerin, konulan bir teşhisin veya önerilen bir tedavinin yerini alacak biçimde kullanılmamalıdır. Detaylı bilgi için Tıbbi İçerik Feragatnamesi sayfasını okuyabilirsiniz.

1 Comment

  1. Elif Yılmaz Reply

    Hızlı hamile kalabilmek için ayrıntılı olarak vermiş olduğunuz bu bilgiler, gerçekten çok önemli bilgiler. Biran evvel hamile kalmak isteyen kadınlar mutlaka bu önerileri dikkate almalılar. Bizler vermiş olduğunuz bu güzel bilgilerden dolayı çok teşekkür ederim.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Navigate
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com