Nasıl Hızlı Hamile Kalınır?

Hamile kalmak istiyorsunuz ancak; en hızlı şekilde nasıl hamile kalınacağını merak mı ediyorsunuz. O halde bu makalemiz tam size göre. Sizler için hazırlamış olduğumuz bu makalemizin devamında hamile kalma olasılığınızı arttıracak bilgilere ve uygulamalara yer vereceğiz.

Hamile Kalabilmek İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hızlı bir şekilde hamile kalmak istiyorsanız, ilk olarak sağlığınıza dikkat etmeniz gerekmektedir. Hamilelik şansınızı arttırmak için uygulamanız gereken diğer adımlar ise şunlardır:

1- Doktorunuzdan bilgi alın.

Bir sonraki makalemizde ele aldığımız gebelik öncesi sağlık kontrolü başlığını bu makalede kısaca değinelim. Anne adayı vücudunun hamileliğe hazır olup, olmadığı hakkında doktordan bilgi talep edebilir. Hormonal ve psikolojik durum bu konularda önem arzeder.

2- Sağlığınıza dikkat edin.

Folik asit başlığını da buraya iliştirelim. Folik asit B grubundan bir vitamindir ve genellikle hamileliğin ilk haftasında kullanılmaya başlanır. Hamile kalınmadan da kullanılması tavsiye edilmektedir. Folik Asit konusunu da başka bir makalede ele aldık.

Eğer sağlıklı bir gebelik istiyorsanız herhangi bir zararlı alışkanlıktan kendinizi soyutlamanız gerekmektedir. Sigara, alkol ve uyuşturucu gibi zararlı ürünler hem sizin sağlığınız için hem bebeğinizin sağlığı için riskler oluştururken, gebelik için de büyük bir engeldir. Ayrıca bu tip zararlı maddelerin cinselliğe negatif etkisi olduğu bilinmektedir.

3- Yumurtlama zamanını tespit edin.

Bu da bir başka makale konusu olmak zorundaydı ve bu makaleyi yazdık, bu konuda geçiştirilemeyecek kadar önemli bir husus. O yüzden sadece bu kalemin olduğunu da burada belirtelim. Detayını şu makalemizde görebilirsiniz. Yumurtlama Döneminin Hesaplanması

4- Doğru zamanda cinsel ilişkiye girin.

Doğru zaman nedir sorusu; yumurtlama dönemi ve hemen sonrasındaki 1-2 hafta boyunca düzenli cinsel birliktelik hamilelik şansınızı artıracaktır. Sizin ve partnerinizin bu dönemlerde birleşmesi, yumurta ve spermin sağlıklı olması önem arz ediyor.

Bir çok mağazada vajinal yağlama gibi ürünler satılmakta bu da spermin vajina da daha güvenli yol almasını sağlamaktadır. Doğal ürün olarak zeytinyağı gibi ev yapımı ürünler de tercih edilebilmektedir.

5- Sperm desteği seçeneğini göz önüne alın.

Güçlü ve sağlıklı sperm yumurtayı dölleme şansı yüksektir. Partnerinizin sağlıklı spermi için belli başlı noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.

* Tütün, alkol ve uyuşturucu gibi zararlı madddelerden kaçınılmalı
* Kilonuza dikkat etmeli
* Yeterli ve dengeli beslenilmeli
* Çinko, folik asit, C vitamini vb ek gıda takviyeleri alınmalı, bunun nedeni ise bu tip takviyelerin kaliteli sperm ve sperm üretir.
* Yüksek ısıda duş almak küvetlerde ve yüksek ısılardaki saunalarda fazla süre vakit geçirmek, testisleri ciddi oranda etkilemekte ve testilerde bulunan spermleri öldürmektedir. Bu nedenle mümkün olduğunca yüksek ısılı ortamlardan kaçınılmalıdır.

Ne Kadar Süre Sonra Yardım Alınmalıdır?

Bu konunun altına bu başlığı da dipnot düşmek istedik. Birbiriyle paralel bir konudur. Kısa bir bilgi verebiliriz, doktorunuzla da bu konuyu konuşabilirsiniz. Eğer ki 35 yaş ve altı iseniz ve partnerinizle 1 yıl boyunca çocuk sahibi olmayı denemiş ama başaramamışsanız doktorunuzdan bilgi ve yardım talep edebilirsiniz. Zaten her adımda doktorla bilgi paylaşımı şeklinde ilerlenirse sağlıklı bir hamilelik dönemi geçirilebilir.

181 gösterim

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

3
0
0
0
0
0
0
0
2

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

 Elif Yılmaz 23 Mayıs 2017 Cevapla
0 0

Hızlı hamile kalabilmek için ayrıntılı olarak vermiş olduğunuz bu bilgiler, gerçekten çok önemli bilgiler. Biran evvel hamile kalmak isteyen kadınlar mutlaka bu önerileri dikkate almalılar. Bizler vermiş olduğunuz bu güzel bilgilerden dolayı çok teşekkür ederim.WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com