Anneliğe Hazırlık

Anneliğe Hazırlık

     Hamilelik süreci bir değişim ve gelişim sürecidir. Hem bedeniniz hem de duygularınız ve moraliniz bu dönemde değişiklik göstermektedir. Vücudunuzdaki tüm sistem ve aklınızdaki düşünceler dahi hamilelik sürecinde önemli bir rol oynamaktadır. Örneğin; bebek büyürken rahminizde onunla birlikte büyümeye başlar, vücudunuz doğuma hazırlanır ve annenin vücudu fetüsü korumak için mikroplara karşı bir baraj oluşturur. Kanın mikropları yok etme gücü anneliğe hazırlık sürecinde artış gösterir. Anne adayının bağışıklık sisteminde de artış görülür.

Bu dönemde sadece bebeğe değil anneliğe de hazırlık yapmalısınız. Kendinizi anne olmaya hazırlamalısınız. Annenin bilinçaltı, duyguları bu dönemde çok önemlidir. Bu değişen ve artan duygular bebeğe de yansımaktadır. Anne ve bebek arasında farklı bir duygusal bağ oluşmaktadır.

Bebek İçin Yapılan Hazırlıklar

     Bebek beklemek anne ve baba adayları için ne kadar heyecanlı ise doğum öncesi alışveriş de bir o kadar zevkli ve heyecanlıdır. Peki, bu alışverişler yapılırken nelere dikkat edilmeli hiç düşündünüz mü?  Bebeklerin cildi çok hassastır. Alışveriş sırasında kimyasal içermeyen doğal ürünler tercih edilmelidir. Bebeğiniz için aldığınız kıyafetleri deterjan ve diğer kimyasal maddeler içeren temizlik ürünleri ile yıkamamalısınız. Pamuklu giysiler almaya özen göstermelisiniz. Aldıktan sonra mutlaka yıkayıp kaldırmalısınız. Giysilerin marka etiketlerini çıkartmalısınız. Ayrıca bebekleriniz kıyafetlerini mutlaka ütülemelisiniz. Çünkü ütü hijyenik etkiyi artırmaktadır.  Son olarak yıkadığınız kıyafetleri güneş gören bir yerde kurutmanızda fayda vardır.

Anne Ve Bebek Sağlığı

     Anne ve bebek sağlığı doğumdan aylar öncesinde dikkat edilmesi gereken bir konudur. Doğum öncesinde anne adayı ne kadar sağlıklı ve düzenli beslenirse bebeğinin sağlığı da o kadar düzgün olur. Anne adayı bebeğin gelişiminde önemli bir yere sahiptir. Doğru gıdalar ile beslenerek ve doktor kontrolünde hamilelik sürecinizi geçirerek bebeğinize sağlıklı ve tüm gelişimi tamamlanmış bir şekilde kavuşabilirsiniz. Hamileliğin daha önceden planlanmış olması da hem sizin kendinizi hazır hissetmeniz hem de bebeğinizin sağlığı açısından önemlidir. Anne adayları hamilelikleri süresince doktor kontrollerine eşleri ile birlikte gitmelidirler. Çünkü eşlerin desteği anne ve bebeğin sağlığı için vazgeçilmez bir öneme sahiptir.

Anneliğe Hazırlık

Bir önceki makalemizde prenses doğum konusunu ele almıştık. Göz atmanızda yarar var.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Navigate
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com